←  HLAVNÍ STRÁNKA

Co pohledávat na JW.ORG

29.5. 2017

Když s lidmi mluvím v kazatelské službě dům od domu, někdy mají jen málo času, a tak je třeba odkážu na stránky JW.ORG. Zkušenosti ukazují, že se lidem tyto stránky líbí. Jeden můj spolužák mi říkal, že se mu líbí, „jak jdou do hloubky“. Zamyslel jsem se nad tím, co vlastně můžete na těchto stránkách najít třeba vy.

Praktické rady do života

Ať už člověk prochází rolí svobodného mládence, dítěte, manžela/ky, nebo už dokonce rodiče či důchodce, můžou mu být užitečné rady od Stvořitele. Ty rady jsou k nalezení mezi zákony a přikázáními, ale jsou patrné také z různých příběhů či přísloví. Vyšla již spousta článků, které se věnují konkrétnímu námětu právě na základě rad z různých míst Bible. Tyto články jsou přehledně roztřízené do kategorií:

Screenshot stránky JW.ORG > Co říká Bible s odkazy na kategorie pro manžele a rodiče, mladé lidi a děti

Najít je můžete v bočním menu pod záložkou CO ŘÍKÁ BIBLE nebo na hlavní stránce, kde jsou kategorie barevně zvýrazněné a ke každé je tam vybraný jeden článek.

Biblické nauky

Jenže Bible není jen nějaký morální kodex či průvodce životem. Jakožto slovo Boží se také vyjadřuje k filozofickým otázkám o smyslu života, smrti a utrpení. Vysvětluje, proč dnes země není rájem a odhaluje kroky, které Bůh udělal, aby dosáhl svého původního záměru. Obsahuje mnohá proroctví, která se buď již splnila, plní nebo nás jejich splnění teprve čeká. Takové a související náměty rozebírají články, které můžete najít seřazené v rozevíracím rozcestníku pod adresou CO ŘÍKÁ BIBLE > ODPOVĚDI NA OTÁZKY.

Přejděte na JW.ORG > Co říká Bible > Odpovědi na otázky
Jak se doklikat k rozcestníku s biblýckými naukami

Informace o organizaci svědků Jehovových

Na adrese O NÁS > ČASTÉ OTÁZKY najdete druhý rozevírací rozcestník. Ten vás navede například na stručné články o tom, jak funguje vedení a financování naší organizace. Jsou tam také ve zkratce uvedené naše názory nebo třeba důvody, proč se nezapojujeme do politiky a válečných konfliktů. K obecně kolujícím mylným názorům o svědcích si můžete přečíst některá fakta z první ruky.

Přejděte na JW.ORG > O NÁS > Časté otázky
Jak se doklikat k rozcestníku s informacemi o organizaci svědků Jehovových

Závěrem

Na JW.ORG je uvedeno mnoho informací. Na zmíněného „průvodce životem“ jste se již možná dostali přes odkaz z hlavní stránky. V tomto článku jsem chtěl „tiché čtenáře“ obeznámit se dvěmi rozcestníky, které nejsou vidět tak snadno. Myslím, že vám mohou pomoci udělat si skutečnější představu o Bibli a svědcích.←  HLAVNÍ STRÁNKA